Baner z hasłem roku duszpasterskiego

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r., wraz z nowym rokiem liturgicznym rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Przypomina o nim baner (1m x 2m) umieszczony przy wejściu do naszej świątyni. Nowy rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

Bogu wiadomym osobom, które zamocowały baner, składamy serdeczne "Bóg zapłać".

"Uznano za pierwszorzędne zadanie na dziś i jutro Kościoła w Polsce obudzenie i umocnienie wiary w Kościół, bo zaczynamy wątpić w to dzieło Boga na ziemi, ustanowione dla nas grzesznych z myślą o naszym zbawieniu".

"Coraz bardziej rozwija się bowiem niedowiarstwo względem Kościoła, nie wierzy się Kościołowi i ciągle wzrasta poziom ignorancji w zakresie podstawowej wiedzy o Kościele. Stąd i ogromne niezrozumienie Kościoła, płytkie widzenie jego istoty, bywa, że nawet w gronie osób duchownych. Ma też miejsce coraz większe nastawanie na Kościół i jego funkcjonowanie w świecie, co domaga się pozytywnej apologii, a nade wszystko rozwijania we wspólnocie Kościoła rzetelnego przekazu prawdy o Kościele, odsłaniania jego misteryjnego charakteru, zgłębiania jego znaczenia i wartości, przypominania podstawowych treści, zwłaszcza o jego złożonej naturze i zbawczej misji. Co więcej, w dobie wielkiego kryzysu wiary w Kościele, także wzrastającego kryzysu ducha i misji Kościoła potrzeba podjąć z wielkim zaangażowaniem dzieło jego gruntownej odnowy" (bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP).