"Czasy współczesne domagają się od uczniów Chrystusa: rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów bardziej przekonującego zaangażowania kościelnego oraz nowego entuzjazmu wiary, który pozwoli nieść Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, tak jak chciał tego Jezus Chrystus" (43. Synod Diecezji Plockiej).

KATECHEZA PARAFIALNA (ROK SZKOLNY 2023/2024)

• Przygotowanie do Chrztu świętego: sobota przed niedzielą chrztu o godz. 18:00 w sali spotkań (lub w innym uzgodnionym terminie).
  • Przygotowanie do I Komunii świętej: II niedziela miesiąca o godz. 9:00 w kościele (Msza św. i spotkanie) oraz inne spotkania według harmonogramu przygotowań.
  • Przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego: I niedziela miesiąca o godz. 11:30 w kościele (Msza św. z adoracją Najświętszego Sakramentu i spotkanie) oraz inne spotkania według harmonogramu przygotowań.
  • Przygotowanie do Bierzmowania: szczegóły tutaj.

KATECHEZA SZKOLNA (ROK SZKOLNY 2023/2024)

Odbywa się na terenie parafii w Szkole Podstawowej w Nowej Górze. Nauczaniem katechetycznym objęci są uczniowie, których rodzice zadeklarowali chęć udziału w lekcjach religii.

W roku szkolnym 2023/2024 zachęcamy uczniów do brania udziału w konkursach wiedzy religijnej. Szczegóły: kliknij ten link (zakładka Akcje i Konkursy).

KATECHEZA DOROSŁYCH (ROK SZKOLNY 2023/2024)

Odbywa się w ramach formacji wspólnot modlitewnych i apostolskich.