Logo naszej parafii nawiązuje do dwóch cech jej duchowości:

1. Muszla pielgrzymia św. Jakuba – najpopularniejszy atrybut patrona parafii. Muszla pochodzi od przegrzebka (pecten maximus) czyli skorupiaka żyjącego przy europejskim wybrzeżu Atlantyku i nad Morzem Północnym. To znak pielgrzyma udającego się do grobu apostoła w Composteli oraz uniwersalny symbol chrześcijańskiej pielgrzymki przez życie doczesne do wiecznego. Muszla spełniała rolę podręcznego naczynia do czerpania wody, była ozdobą odzienia pątniczego, dewocjonalium chroniącym pielgrzyma od nieszczęść, pamiątką przywiezioną od grobu św. Jakuba, a także znakiem przynależności do "wspólnoty św. Jakuba". Na muszli widnieje krzyż św. Jakuba (cruz espada) w kształcie miecza lub sztyletu (apostoł został ścięty mieczem). Podstawą krzyża jest ostrze, a rękojeść czyli zwieńczenie oraz ramiona mają kształt kwiatów lilii. Odpust św. Jakuba świętujemy 25 lipca.
  2. Koronka różańcowa – nasza parafia posiada rys maryjny. Już od dawna duży wpływ na formowanie religijności parafian miało Bractwo Różańcowe, kontynuowane przez Koło Żywego Różańca. We wnęce głównego ołtarza stoi figura Matki Bożej Różańcowej, odsłaniana głównie w środy oraz soboty i niedziele. Odpust Matki Bożej Różańcowej świętujemy w pierwszą niedzielę października wraz z jubileuszami małżeńskimi