• Niedziela i święta nakazane (obowiązujące)*:

godz. 9:00 i 11:30

• Dni powszednie od poniedziałku do soboty:

godz. 17:00 (z krótką homilią) i niekiedy o godz. 17:30 (z krótką homilią)

• W każdą środę:

godz. 17:00 (z krótką homilią do czytań), poprzedzona jedną częścią różańca o 16:30,

a po Mszy św. modlimy się Nowenną do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy

Na Msze święte w dni powszednie zapraszamy nie tylko osoby zamawiające intencje mszalne w danym dniu, lecz wszystkich którzy mogą i chcą pokrzepić się Słowem i Ciałem Chrystusa.

Na zakończenie Mszy świętych modlimy się do św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

(Polski tekst został zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 26 listopada 1999 r. w Częstochowie).

* Święta nakazane (obowiązujące) to dni, w które wierni są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Oprócz niedziel (do których wlicza się Wielkanoc), jest to 6 dni w ciągu roku:

1. 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki;
  2. 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Trzech Króli);
  3. 60 dni po Wielkanocy (czwartek) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało);
  4. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
  5. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych;
  6. 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Wszystkie te dni są w Polsce ustawowo wolne od pracy i zajęć szkolnych.

Dekret dotyczący świąt zniesionych

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
Prot. 1784/01/L
DLA POLSKI
Na wniosek Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa, Arcybiskupa Warszawskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 22 sierpnia 2001 roku, a na mocy uprawnień przyznanych tej Kongregacji przez Ojca Świętego Jana Pawła II, biorąc pod uwagę powyższe, bardzo chętnie udzielamy pozwolenia, aby obchodzenie Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego było przypisane do następującej po nim siódmej niedzieli Wielkanocy, obchodzenie zaś Uroczystości Świętego Józefa (19 marca), Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) i Uroczystości w dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia), nie obowiązywało już w przyszłości jako świąt nakazanych.
Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.
Z siedziby Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, dnia 4 marca 2003 r.
Franciszek Pius Tamburrino
Arcybiskup Sekretarz
Mariusz Marini
Podsekretarz

• Postanowienia dekretu obowiązują od I niedzieli Adwentu, czyli od 30 listopada 2003 r.
  • Wierni w uroczystości: Świętego Józefa (19 marca), Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) nie są zobowiązani do udziału we Mszy św. i do powstrzymania się do prac niekoniecznych. Zachęca się jednak wiernych do udziału we Mszy św. w te uroczystości.
  • Księży proboszczów nie obowiązuje w te dni Msza św. za parafian.
  • Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) pozostaje świętem obowiązującym.

Za zgodność

Warszawa, dnia 12 marca 2003 r.

Bp Piotr Libera